Goździkowe bagno i domek z piernika

W końcu zwalniamy. Od powrotu z naszej wielkiej wyprawy do Włoch ciągle coś się działo. W ten przedświąteczny czas chcemy trochę zwolnić, choć aktywnie oczywiście też jest.

W sobotę postanowiliśmy obejrzeć Wielką Iluminację, która dla nas okazała się wielką traumą. Mama (ja) z dziećmi znalazła się w największym tłumie i cudem wyszliśmy z tego cało. Chyba tylko dlatego, że wzięłam Joasię na ręce a sporego pana z tłumu poprosiłam, żeby mi wziął Michasia na ręce bo inaczej zadepczą…nigdy więcej masowych imprez z dziećmi…

Za to Mikołajkową niedzielę spędziliśmy bardzo miło. Dzieci same zaproponowały wycieczkę do lasu. Pamiętałam, że na blogu  „W podróży przez życie” czytałam, że obok Bocianowskiego Bagna, które już kiedyś odwiedziliśmy, jest jeszcze jedno – Goździkowe. Swoją drogą, mam wrażenie, że szlaki nasze i rodzinki z „W podróży przez życie” często się krzyżują, może pewnego dnia wpadniemy na siebie :). A wracając do tematu, jako, że bagna owe są niedaleko, a Michaś poprosił „Pojedźmy dziś do innego lasu”, ruszyliśmy właśnie tam.

Cała pętelka to zaledwie 3 kilometry, ale po drodze zatrzymujemy się przy „torze przeszkód” – ścieżce zdrowia, a potem oczywiście na kładce poprowadzonej na bagnie. Na całej trasie znajdują się tablice informacyjne, zdjęcia zwierzaków. Dzieci był niepocieszone, że zimą nie uda nam się zobaczyć rosiczki, która podobno właśnie tu występuje.

Czas adwentu wiąże się dla nas z jeszcze jedną tradycją a mianowicie z pieczeniem, składaniem i dekorowaniem domku z piernika. W ubiegłym roku pamiętam, że składaliśmy bez pomocy Taty i pomyliłam ściany z dachem 😀 . W tym roku konstrukcja dachu okazała się zbyt krucha a lukier zbyt lejący, ale zabawy i tak było co nie miara a domek na pewno będzie przepyszny!

Reklamy

Informacje o The Family On The Go

The Family that travels around, loves spending time together wherever we are.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Nasze okolice, Podróże. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.